Rock Off Geri Döndü!

2 yıl aradan sonra Rock Off Festivali’ne 6 Temmuz’da, yani bu Cumartesi İstanbul Parkorman’da tekrar kavuşuyoruz!

Bu büyük bir olay çünkü ne yazık ki Türkiye’de yaşanan karmaşıklıklar, ekonomik problemler derken yabancı grup gelen rock, metal festivalleri yapılamıyordu. Gruplar ya Türkiye’ye gelmek istemiyorlardı ya da kurdan dolayı bilet paraları çok pahalıya geliyordu ve organizatörler insanların o parayı karşılayamayacaklarını bildiklerinden grupları getiremiyorlardı. O yüzden elimizden geldiğince bu festivalleri doldurup desteklememiz çok önemli. Bu sayede devamı gelir!

En son 2015 yılında Türkiye’ye gelen babalar, Opeth bu yıl Rock Off Festivali’ne geliyor.  İsveçli progresif metal grubu Opeth, Rock Off’a headliner olarak katılıyor ve full set çalacaklar.

Gelen bir diğer grup da Finlandiyalı folk metal grubu Ensiferum. Bizi zıp zıp oynatacak olan bu grup da en son 2015 yılında Headbangers’ Weekend Festivali kapsamında Türkiye’ye geldi.  

Şimdi soracaksınız tabi niye hep aynı gruplar geliyor diye. Öncelikle bu iki grup da en son dört yıl önce Türkiye’ye gelmişler zaten. Avrupa’yı neredeyse bütün gruplar max iki yılda bir baştan sona turluyorlar kimse de çıkıp niye hep aynı gruplar geliyor demiyor. Festivallere de iki-üç yılda bir aynı gruplar geliyor, evet, Avrupa’da sürekli çeşit çeşit konser var o yüzden onları bu kadar rahatsız etmiyor belki de ama Türkiye’de şimdilik elden bu kadar geliyor, buna da şükür. Ayrıca Türkiye’nin bu durumuyla daha önce Türkiye’ye gelmemiş bir grubu getirmek zor. Ülkeyi tanımadıklarından dolayı kafalarında yanlış imajlar oluyor ve korkuyorlar.

Festivalde çıkacak diğer gruplar Türk. Biri Türkiye’deki her metalcinin çok iyi bildiği Pentagram. Diğerleri de southern metalgrubu Black Tooth, senfonik death metal grubu KHEPRA, metalcore grubu Undertakers ve Djent Metal grubu TEC olacak.

Rock Off’un bu yılki Dragon’s Den’i Audioban’dan. İki Türk grup da orada sahne alacak. Biri İstanbullu Furtherial. DRCK TXM’e hiç gittiyseniz bilirsiniz. Çıkacak ikinci grup da İzmir’den Scenes We Have Missed olacak. Onları da desteklemeyi unutmayın, Dragon’s Den’e mutlaka uğrayın!

Günün müzikleri de Headbang Bookazine genel yayın yönetmeni Çağlan Tekil’den. Headbang dolu bir festivale hazırlanın!

Alara Çelik

Paylaş
Granul’ün İlk Ep’si Yayımlandı!

Granul’ün İlk Ep’si Yayımlandı!

Granul, ilk EP’si ”Verbose”u yayımladı!

Al’York’dan Yeni Single!

Al’York’dan Yeni Single!

Al’York’dan yeni single geldi!

Gaddar ve Cosmic Bir Konser!

Gaddar ve Cosmic Bir Konser!

19 Temmuz 2019’da yani bu Cuma, Karga Kadıköy’de Gaddar ve Cosmic Wings konseri var!

To My Lonely Sik Kid’den Yeni EP!

To My Lonely Sik Kid’den Yeni EP!

To My Lonely Sik Kid’in yeni EP’si ‘’Things You Shouldn’t Hear’’ yayınlandı!

Cennet Bahçesi Burgazada Açılış Partisi’ne Davetlisiniz!

Cennet Bahçesi Burgazada Açılış Partisi’ne Davetlisiniz!

15 Haziran Cumartesi Cennet Bahçesi Burgazada’da Açılış Partisi var!

Scenes We Have Missed’den Yeni Albüm!

Scenes We Have Missed’den Yeni Albüm!

Scenes We Have Missed, yeni albümleri STATE OF DREAMING’i yayınladı!