Bir Kaçış Yeri: Zincir Bar

Zincir Bar Kadife Sokakta bulunan birazcık üvey evlat gibi kalmış bir rock-metal bardır. Bunun sebebi Kadife Sokak şu sıralar rapçileri görmeye çalışan, aman biraz cool durayım da benimle konuşsunlar, ilgilensinler tayfasıyla dolu. Bu tayfa da Zincir ile ilgilenmiyor doğal olarak. Zincir’in canına minnet. Zincir’e üvey evlat gibi diyorum ama sürekli dolu. Sokağa giden metalciler genelde Zincir’e gidiyor. Kadifedeki rapçilerden kaçabilecekleri tek yer orası.

Baştan belirtmeliyim ki Zincir ucuz bir yer değil ama çok da pahalı sayılmaz. Bira 17 TL. İnternette şu an baksanız 12 TL diyor ama inanmayın onlar eski fiyatlar. 1 yılda inanılmaz bir fiyat artışı yaşandı ama tabi bu onların suçu değil. Gerçi eskiden de Kadıköy’deki birçok yere göre daha pahalıydı zaten. Kadife’nin doğası bu. Mekan Kadifedeyse bilin ki orası pahalıdır. Hem kiralar çok uçuk olduğundan dolayı hem de Kadıköy’e turist olarak gelenlerin içmeye gittiği yer Kadife, story değeri var. Sonuç olarak paranız varsa Zincir’i tercih etmelisiniz.

Kadıköy’de metal çalan toplamda 2 tane var. Biri Wizard diğeri de Zincir. Wizard’ın kendi kitlesi vardır çünkü Kadife’de değil, daha çok bilen gider ancak Zincir Kadife’de olduğundan dolayı Kadıköy’e turist olarak gelen metalci müziği duyup Zincir’e girer. Yanlış anlaşılmasın Zincir’in de çok eski ve sağlam bir kitlesi vardır ancak müziği duyup giren yabancı da çoktur. Zincir’de müzik aşırı yüksek seslidir ondan dolayı da sokaktan rahatça duyulur. İçeride oturuyorsanız arkadaşınızla birbirinizi duymakta güçlük çekeceksinizdir, şimdiden kolay gelsin.

Zincir Bar üç katlı sayılabilecek bir bar. 4 bölümden oluşuyor. İlk bölüm sokak kısmı. Kadife Sokağın kaldırım kısmına birkaç masa ve sandalye konmuş yani dışarıda oturulacak çok yer yok ve o bölgeyi boş yakalamak imkansıza yakın. Yakalarsanız çok şanslısınız ve hemen kapın çünkü içerisi aşırı boğuk, sigara dumanından nefes alınamıyor ancak müzik için katlanılabilecek bir bedel. Sokaktan içeri girildiğinde bar kısmıyla karşılaşılıyor. Barda oturmak için 5-6 sandalye var. Ayrıca barın karşısında da iki tane iki kişilik masa var. Orası geçiş yolu olduğundan dolayı dar bu yüzden orada pek oturma yeri yok. Bar kısmı geçildikten sonra 5-6 basamaklı bir merdivenle aşağıya iniliyor. Orada DJ booth var ve bol bol masa var. Masalar aşağı yukarı 5 kişilik. Bu bölgeden itibaren sigara dumanından boğulmaya başlıyorsunuz. Pek hava girmiyor. DJ bölgesinden sonra 4 basamaklı bir merdivenle bir alt bölgeye geçiyorsunuz. Bu alt bölgede büyük grupların sığabileceği oturma yerleri var. Ancak bu alt bölge barın en havasız ve loş noktası. Ancak kanepe gibi bir oturma yeri olduğundan dolayı sevgilinizle vs giderseniz rahat rahat yan yana oturabilirsiniz.

Zincir Bar’a gelenlerin çoğu genç. Eskiler daha az geliyor. Bunun sebebi müzikleri olabilir. Yavaş yavaş daha yeni şeyleri çalmaya başladılar, eskiler bu durumdan çok memnun değiller sanırım. Belki de artık yaşlanmışlardır ve kafaları kaldırmıyordur :). Zincir’in çalışanları da genç. Kesinlikle işitme problemleri vardır. Servis aşırı yoğun değillerse gayet hızlı. Tek problem doğal olarak bazen sizi duymuyorlar bu yüzden dikkatlerini çekmek için değişik hareketler yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Rapçilerden kaçan bir metalciyseniz ve Kadife’de takılmak istiyorsanız Zincir Bar size çok uygun bir yer. Ancak içeride oturacaksanız işitme kaybına uğrayacağınızı ve bağırmaktan boğazınızın acıyacağını bilin. Kolay gelsin! Keep Headbanging!

Alara Çelik

AdresCaferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:5, 34710 Kadıköy/İstanbul

Paylaş
Çaydanlık

Çaydanlık

Kartaca herderleri rüyalarında ”Levu” düzerler-imiş…

Biracıları Buraya Toplayalım – Bira Fabrikası

Biracıları Buraya Toplayalım – Bira Fabrikası

Bira göbekli herkes toplandıysa Bira Fabrikası’nı anlatmaya başlayabilirim. Bu pub tam bir bira cenneti…

Haşin Metalcilik: Wizard Pub

Haşin Metalcilik: Wizard Pub

Hava sokakta içmek için çok soğuksa veya zengin bir günümüzdeysek benim gibi Kadıköylü metalcilerin içme mekanıdır Wizard Pub…

Kadıköy’ün Genç Mahalle Dedikoducularına: Railway Pub

Kadıköy’ün Genç Mahalle Dedikoducularına: Railway Pub

Railway Pub Rexx’in karşısında Kadife’ye karşıdan bakan bir bar. Bu da demek oluyor ki gelen geçen herkesi görebiliyorsunuz…

Bira Borsasını Sevin – Revolte Pub

Bira Borsasını Sevin – Revolte Pub

Revolte Pub’ı muhtemelen duymuşsunuzdur. Bunun sebebi Bira Borsası mantığı ile çalışması.  Saat 5’e kadar 9 tl, 6’ya kadar 10, 7’ye kadar 11…

Kadıköy’deki İlk Aşkım Zürich Pub

Kadıköy’deki İlk Aşkım Zürich Pub

Pek çok Kadıköylü Zürich Pub’ı bilir. Evet, farkındayım, neredeyse Kadıköy’deki her pub için Kadıköylü bilir reklamı yapılıyor. Benimki reklam amaçlı değil…