Bira Borsasını Sevin – Revolte Pub

Revolte Pub’ı muhtemelen duymuşsunuzdur. Bunun sebebi Bira Borsası mantığı ile çalışması.  Saat 5’e kadar 9 tl, 6’ya kadar 10, 7’ye kadar 11, 8’e kadar 12 ve saat 9’dan itibaren 13 tl (eğer şişe bira 13 liradan daha pahalıysa kendi fiyatı geçerli tabi ki de). Fıçı biralar hep aynı fiyat, bira borsası şişe biralarda geçerli.  Fıçı biraların fiyatı 12 tl (50 cl). Bira borsasının çok güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum çünkü barın akşamdan önce de dolmasını sağlıyor. Bizim gibi içmeye erken başlayanlar doğal olarak Revolte Pub’ı tercih ediyor. Çünkü gece uzun, içmeye devam edilecek ve cebimizi düşünmemiz gerekiyor.

Revolte Pub’ın konumu da çok güzeldir. Rexx’in karşısındaki sokaktan saparsanız ve dümdüz yürüdüğünüzde sol tarafınızda kalır. Bu da demek oluyor ki içtikten sonra yalpalayarak eve dönmeniz veya geceye devam etmek için gideceğiniz dans mekanına ulaşımınız kolay olacaktır. Kaybolma ihtimaliniz çok düşük, ayrıca arkadaşlarınızın sizi bulması gerekirse onlara kolaylıkla nerede olduğunuzu anlatabilirsiniz ve onlar da rahatlıkla sizi bulabilirler.

Dışarıdan bakıldığında Revolte Pub çok küçük gibi gözükür oysa içerisi gayet yeterlidir. İki katlı bir mekandır ayrıca bir de bahçesi vardır. Giriş katında kalabalık olarak oturmak zordur. Kalabalıksanız özellikle aşağıyı tercih etmenizi öneririm çünkü aşağıda uzun masalar var. Bahçesi de eğer havalar sıcaksa çok keyiflidir hatta özellikle tercih edilir çünkü Revolte biraz havasızdır. Ayrıca Revolte baya karanlık bir bardır, ışıklandırması çok azdır, loş bir ortam vardır. O bar havasını iliklerinize kadar hissedersiniz. 

Revolte Pub’ın müzikleri de bir hayli keyiflidir. Alternatif, rock ağırlıklı çalar. Gelen tipler de zaten pop dinleyen tipler değildir. Genç ağırlıklı bir kitlesi vardır. Gürültülü bir bardır. Kafa dinlemeye gidilmez yani.

Eskiden (4 yıl önce falan) Bira Borsası fiyatları insanı ağlatacak cinstendi. 5’e kadar 5, 6’ya kadar 6, 7’ye kadar 7 şeklinde giderdi ve fiyatlar 10’da dururdu. Gerçekten çok güzel yıllardı. Bu fiyat artışının sebebi tabi ki de Revolte Pub değil. Keşke o güzel eski günlere dönebilsek (yaşlandım mı?!).

Adres: Caferağa Mahallesi, Arayıcıbaşı Sk., 34710 Kadıköy/İstanbul

 

Yazar: Alara Çelik

 

 

Paylaş
Çaydanlık

Çaydanlık

Kartaca herderleri rüyalarında ”Levu” düzerler-imiş…

Bir Kaçış Yeri: Zincir Bar

Bir Kaçış Yeri: Zincir Bar

Zincir Bar Kadife Sokakta bulunan birazcık üvey evlat gibi kalmış bir rock-metal bardır…

Biracıları Buraya Toplayalım – Bira Fabrikası

Biracıları Buraya Toplayalım – Bira Fabrikası

Bira göbekli herkes toplandıysa Bira Fabrikası’nı anlatmaya başlayabilirim. Bu pub tam bir bira cenneti…

Haşin Metalcilik: Wizard Pub

Haşin Metalcilik: Wizard Pub

Hava sokakta içmek için çok soğuksa veya zengin bir günümüzdeysek benim gibi Kadıköylü metalcilerin içme mekanıdır Wizard Pub…

Kadıköy’ün Genç Mahalle Dedikoducularına: Railway Pub

Kadıköy’ün Genç Mahalle Dedikoducularına: Railway Pub

Railway Pub Rexx’in karşısında Kadife’ye karşıdan bakan bir bar. Bu da demek oluyor ki gelen geçen herkesi görebiliyorsunuz…

Kadıköy’deki İlk Aşkım Zürich Pub

Kadıköy’deki İlk Aşkım Zürich Pub

Pek çok Kadıköylü Zürich Pub’ı bilir. Evet, farkındayım, neredeyse Kadıköy’deki her pub için Kadıköylü bilir reklamı yapılıyor. Benimki reklam amaçlı değil…