Public Acess T.V – Street Safari Review

PUAN :


Public Access T.V – Street Safari

Public Access T.V Never Enough adlı çıkış albümlerini 2016’da bir deniz dolusu övgüye yayınlamışlardı. NME ve The Guardian’dan 4 yıldızlı değerlendirmelere alışık olan grup, ikinci albümleri ile yine eleştirmenlerin kalbini kazandı. 2016’daki albümlerinden sonra yeni Strokes bile denilen grup, Street Safari ile ellerinde düşünüldüğünden daha fazla kart olduğunu gösteriyor. 

Çok nadir gördüğümüz bir şeyi başarıyor PATV esasında, gruplar için genellikle ikinci albüm sendromunu yenmek çok zor olabiliyor, kendi tarzlarının farkına varıyorlar ve o doğallık bir şekilde yok oluyor ama PATV o ince çizgide mükemmel bir şekilde yürümeyi başarmış. İlk albümden sevdiğimiz herşey, akılda kalıcı hook’lar, kalp ısıtıcı melodiler ordayken, bir sürü yeni şeyde mevcut. “Lost in The Game”de Mick Jagger’ı aratmayan bir swagger’la karşılaşırken “Rough Boy”da ise Ramones 2018’de kurulsaydı ne olurdu gibi bir soru geliyor aklımıza ki bence bu çok heyecan verici bir soru. 

New Wave tarzında uzun zamandır çıkmış en iyi albüm diyebiliriz kessinlikle Street Safari için ve hatta rock sevmiyorsanız bile sizi kazanabilir veya eskisi gibi müzik yok diyenler için bile tatmin verici bir tecrübe olabilir. “Wait it Out” şarkısını Stranger Things’in yeni bir bölümünde duysanız dürüst olun, şaşırırımıydınız ? lanet olsun çok güzel bir şarkı bu arada, parıldayan gitarlar, o disco yürüyüşü yapan bass, ayağa kalkıp discotech’e gitme isteği uyandırıyor insanda ve John’un söylediğine inanıyorsunuz; “we can escape the dream aint over yet”… 

Yada isterseniz Metrotech şarkısını son ses açıp, Kozyatağı çıkışından I-65’e bağlanabilirsiniz. Street Safari, minimalist tarzıyla kessinlikle fazlanın her zaman daha iyi olmadığını gösteriyor, ilk albümden daha temiz, keskin. İlk albüm 1978’de 21 yaşında yırtık kot ve eski bir t-shirt giyen bir rockçı ise, bu albüm 1983’de daha yaşlı diyemem ama kessinlikle artık gömleklerini ütülüyor. Kısacası bu albümün ne shuffle’a ihtiyacı var nede başka bir şeye. Sadece açın ve baştan sona kadar sizi bir maceraya götürmesine izin verin, inanin bana çok eğleneceksiniz. 

 

   Yazar: Can Demirok

Paylaş
Varteres Durise İle Tanışıyoruz!

Varteres Durise İle Tanışıyoruz!

Varteres Durise ile röportaj!

Emaskülatör’ü Tanıyalım!

Emaskülatör’ü Tanıyalım!

Emaskülatör grup üyeleri ile keyifli bir röportaj yaptık!

The Sick Bags – The Secluded Songs Trilogy İncelemesi

The Sick Bags – The Secluded Songs Trilogy İncelemesi

The Sick Bags – The Secluded Songs EP İncelemesi

Mark Fisher – Rave sonrası Londra: Burial

Mark Fisher – Rave sonrası Londra: Burial

Burial yıllardır hayalini kurduğum türde bir albüm; gerçekten. Düşsel dans müziği bu…

Farabi – Ustukus EP İncelemesi

Farabi – Ustukus EP İncelemesi

Farabi – Ustukus EP İncelemesi

To My Lonely Sik Kid – Deux EP İncelemesi

To My Lonely Sik Kid – Deux EP İncelemesi

To My Lonely Sik Kid – Deux Ep İncelemesi